Kategorie: Hlavní stránka

Prvenství získali Chrbonín "A" a Dvorce "A"

27. září se ve Zhoři u Tábora konala poslední soutěž z třináctidílného seriálu táborské hasičské ligy.

Babí léto přilákalo na již tradičně pěkně připravenou soutěž celkem 56 závodních týmů. Z toho 37 týmů mužských a 19 ženských. Před poslední soutěží byl boj o první příčky stále otevřený. U mužů mohl zvítězit takřka kdokoli z první pětky. Nejvíce bodů (i po škrtání tří nejhorších výsledků) nasbírali muži z Dvorců, celkem 134 bodů. Druhé bylo Chrbonínské áčko se 131 body, dále Žďár (125 bodů). Čtvrtou příčku prozatím okupovali muži z Chotěmic "A" (124 bodů) a na celkové prvenství ještě za určitých okolností mohli pomýšlet muži z Tučap "A", kteří na svém kontě měli 116 bodů.  V ženských týmech o prvenství  mohli svést boj pouze ženy z Dvorců "A", které vedli se 73 body před svými největšími soupeřkami z Chotěmic "A", kterým se doposud podařilo nasbírat 67 bodů. Dalo se tedy očekávat velké úsilí od všech zúčastněných týmů, předvést co nejlepší výsledek a v jednotlivých pokusech jít až na hranici možností. Muži ze Zhoře "B" předvedli hned na úvod vydařený pokus a časem 21.89 sekundy odstartovali poslední soutěž THL. Nešťastnou třináctku na startu si vylosovali muži z Markvarce. Ale ti ukázali, že na pověry nevěří a velmi povedeným útokem se zařadili na

img

průběžně vedoucí příčku s časem 18.32 sekundy, na které setrvali téměř až do samotného závěru soutěže. Jako další v pořadí se divákům předvedli muži z Mirošova "A". Ale po téměř dvouvteřinovém prostřiku na levém proudu, srazili terč až v čase 19.75 sekundy, což znamenalo celkově 5. místo. Startovní číslo 25 si vylosoval tým Stoklasné Lhoty. Pomalejší voda z mašiny jejich útok poněkud zbrzdila, ale i přesto dokázali oba terče srazit pod 20 sekund, když se časomíra zastavila na hodnotě 19.73 sekundy a tedy 4. místo. Ale to se již na platě připravoval útok Kamenice nad Lipou, ti svůj pokus zvládli za 20.65 sekundy (celkově 7. místo). Do první desítky se ještě vměstnal tým Chotěmic "B". Ten však navázal na smolný pokus áčka ( levý proudař nezapojil proudnici a celý tým útok poněkud nesportovně ukončil ) a i oni po velkém prostřiku na pravém proudu dokončili až s časem 22.05 sekundy.

img

Po nich se zraky všech diváků upínali na velkého favorita z Dvorců.  I jejich pokus byl velice pěkně rozběhnutý a pravý proudař dokonce útočil i na vedoucí příčku, ale velký prostřik na proudu levém, zhatil jejich šance na lepší umístění. V celkovém hodnocení to znamenalo 6. příčku, kterou jim zajistil čas 20.29 sekundy. V tomto okamžiku již na své pokusy netrpělivěPavel Novák - SDH Dvorce čekali další velcí favorité, a to muži z Chrbonína "A" a Žďáru. První z této dvojice se divákům představili muži z Chrbonína "A", kteří chtěli napravit svůj neúspěch z předešlé soutěže. To se jim podařilo a velmi podařený útok jim zajistil celkově 3. místo, když se displej časomíry zastavil na 18.86 sekundy. Tímto pokusem přeskočili své Dvorecké rivaly v boji o prvenství v THL. Další v pořadí se na start postavili muži ze Žďáru. Jejich útok byl opět excelentní a ohrožoval dokonce i nejlepší extraligový čas. Jeho autorem se stal nejrychlejší proudař soutěže Petr Podlipný, který srazil terč v čase 16.58 sekundy. Bohužel jejich pravý proudař již nebyl tak přesný a po menším prostřiku se divákům ukázal i tak nádherný čas 17.22 sekundy. Tímto představením odsunuli doposud vedoucí muže z Markvarce na druhé místo. Soutěž mužů uzavíralo svým pokusem Tučapské béčko, které dosáhlo času 22.00 sekundy a zařadilo se na 9. místo. Průběžně na druhé základně s muži, běhali také ženy. Jejich soutěž zahájili Nedvědice, ale s časem 28.15 sekundy v těžké konkurenci na lepší než 11 místo nedosáhli. Dalším pokusem se představili ženy z Chotěmic "A". Jejich útok vypadal povedeně, ale prostřik na levém proudu je s časem 20.56 sekundy odsunul na 3 místo. Což jim nedávalo naději na atak celkového prvenství v THL. To již na startu netrpělivě čekali největší favoritky Dvorce "A". Jejich pokus byl opět ozdobou ženského klání. Dosažený čas pod hranici 20 sekund jim zajistil prvenství v seriálu THL. Časomíra se při jejich útoku zastavila na hodnotě 19.81 sekundy. Páté v soutěži skončili ženy z Košic s pěkným časem 21.67 sekundy. Hned před nimi, tedy na 4 místě se usadili domácí ženy ze Zhoře u Tábora s také pěkným časem 21.55 sekundy. Na startu však ještě na svůj pokus čekali ženy z týmu Dvorce "B". Patrně stejné tréninkové metody přinesli ženám z Dvorců i naprosto stejné časy. Ženy Dvorce "A" i "B" tedy dosáhli společného prvenství s časem 19.81 sekundy a za tento dabl je diváci odměnili náležitým potleskem.

Po ženách se již tradičně běželo finále. To bylo složeno z 5 nejlepších týmů základního kola. Na 5 místě skončili borci z Chrbonína A, kteří po problémech na rozdělovači velice sympatickým způsobem svůj pokus dokončili s časem 44.46 sekundy a dokázali, že jsou velkými bojovníky. Na 4 místě Mirošov s časem 19.23 sekundy. Před nimi Stoklasná Lhota, kteří svůj pokus ukončili v čase 18.45 sekundy.  Na prvních dvou místech se opakovalo pořadí ze základního kola. Tedy druzí muži Markvarec s časem 17.75 sekundy a jen o 3 setinky sekundy rychleji se podařilo mužům ze Žďáru srazit terče, čímž si obhájili prvenství s časem 17.72 sekundy.

Na závěr se divákům ještě představil tzv. „dream team" jak v mužské tak i v ženské kategorii.

img

img

Šlo o složený tým ze 7 nejlepších týmů celé THL a každý z nich měl zastoupení na jednom postu. Všichni zúčastnění předvedli své kvality. I přes nesehranost jednotlivců oba týmy předvedli skvěle provedené útoky. Za to sklidili oprávněné ovace.

Celkově tedy ve druhém ročníku táborské hasičské ligy mezi muži zvítězil tým Chrbonína A se 146 body. Druhé místo obsadil tým Žďáru se 145 body a bronzovou medaili si odnesli muži z Dvorců se 144 body. Pro pomyslné smolné bramborové umístění si došli muži z Chotěmice A se 131 body. A na pátém místě skončili muži Tučapy A, kteří měli na svém kontě 117 bodů.

img

U žen vypadá celkové hodnocení takto. S velkým přehledem obhájili prvenství ve své kategorii ženy Dvorce A, které nasbírali 83 bodů. Na druhém místě byli Chotěmice A se 70 body. A bronz získali ženy Dvorce B s 62 body.  Bramborovou příčku obsadili ženy z Košic se 47 body a na celkově 5 místě stanuli ženy z Chrbonína, které získali 35 bodů.

img

Soutěže táborské hasičské ligy jsou pro tento rok již minulostí a soutěžícím nezbývá nic jiného, než se těšit na novou sezónu oblíbeného hasičského sportu.