Kategorie: Hlavní stránka

O pohár města Kamenice nad Lipou

V sobotu 22. 6. 2013 se konala noční soutěž v Kamenici nad Lipou. Týmy, které jezdí na soutěže THL měly ten den za sebou už jednu soutěž, a to denní v Košicích. Kamenice nad Lipou pořádala 32. ročník „O putovní pohár města Kamenice nad Lipou“. Letošní rok přišla ale změna, soutěž byla zařazena do seriálu soutěží Táborské hasičské ligy a také do Pelhřimovské ligy v požárním útoku. Týmů se zúčastnilo stejně jako v loňském roce, 34 týmů mužů a 13 týmů žen. Hlavním rozhodčím byl pan Doležal, rozhodčím na ulité starty byl pan Paulus, rozhodčí na kádi pan Smrčka a na terčích pan Hammer a pan Křikava.

 Soutěž začala chviličku po dvacáté hodině. Ihned po nástupu se ukázala družstva žen. Jako první na trať vyběhlo družstvo dívek ze Dvorců. Jako první začaly a také jako první skončily. Časomíra se zastavila na čase 19.79 s., což je nejlepší čas u žen za poslední roky. Domu si odvezly dva poháry za první místo a ještě spoustu hodnotných cen a navíc peněžní obnos. Druhé místo obsadilo družstvo z Nové Včelnice s časem 20.52s. Poháry za třetí místo zůstaly u domácího družstva, Kamenického Áčka, a tímto obhájili místo z loňského roku. I když čas 22.11 s., oproti loňskému roku byl podstatně lepší. Bramborové místo si zasloužily ženy z Nové Vsi s časem 22. 72. Páté místo patřilo do Zhoře u Tábora, kde se časomíra zastavila na čase 23.20 s. Jako další se zúčastnily ženy ze Zajíčkova, ty se umístily na 6. místě s časem 23,69 s. Chrbonín zaběhl útok za 26.98 s. Libkova voda z Pelhřimovska se umístila na 8. místě s prvním časem nad 30 s.  Ústrašice obsadily 9. místo, právě kvůli problémům na pravém terči, jehož sestřik byl v 35.85 s. Jako poslední týmy, které svůj útok dokončily, i když s časem nad 40 s. bylo družstvo domácích Kamenice „B“ a tým žen z Malšic. Nedokončený útok ukázaly ženy z Chotěmic a Košic.

Ihned po doběhnutí týmů žen začali běhat muži. Svůj útok dokončilo 26 mužstev. Byl zde pokořen rekord tratě. Loňský rok si domu odvezli putovní pohár kluci z Chářovic se svým rekordem 17:02 s. A letos si poháry odvezli kluci z nedalekého Bohdalína, kteří zaběhli útok na kostkách a do kopce na 2B za rekordních 16.89 s. Druhé místo zůstalo v Kamenici nad Lipou. Muži z týmu „A“ prolomili smůlu na domácí soutěži a svůj útok ukázali za 17.04. Bronz si zaslouženě odvezl tým ze Strmilova. 4. místo patřilo překvapivě týmu Bohdalín „B“. Muži nejezdí pravidelně, spíše si chtěli Kamenici zaběhnout pro radost a trénovali chvíli před soutěží. A jak se jim to vyplatilo. První pětku uzavírali kluci ze Zajíčkova, kteří jezdí Pelhřimovskou ligu. 6. místo obsadil tým z Ústrašic „B“ s časem 18.35.  Muži ze Řepče se umístili na 7. místě a uzavřel tím časy do 19 sekund. Dvorce A skončily na 8. místě s časem 19.08 s. Tučapy „A“ s časem 19.35 s. dosáhly na 9. místo. První desítku uzavírali muži z Kozmic a v těsném závěsu za nimi se umístili muži ze Želče. Žirovnice si odvezla ceny za 12. místo. Na místě 13. skončili muži ze Žďáru, kde byly malé prostřiky na levém proudu. Zhoř u Tábora dala poslední útok s časem pod 20 s. Slapy, Chrbonín a Chýnov zaběhli útok a časomíra se zastavila s časem 21, … . Rynárec, který se umístil na  místě 18. měl problémy na pravém proudu a svůj útok dokončili s časem 22.11 s. Včelnička zaběhla svůj útok za 22.88 s a poprvé za poslední roky dokončila Kamenickou soutěž.  Muži z Nové Vsi, ačkoliv měli nejrychlejší koš, tak problémy na pravém proudu je posunuly až na 20. místo. Další místa patřila Rohovce, Tučapům „B“, Chválkovu a Košicím. Olešná z Pelhřimovska zaběhla svůj útok za 50.24 s. Božejov byl namíchán s dorostencema a bohužel jejich útok byl krásně rozběhlý, ale problémy na levém proudu je posunul na poslední dokončené místo s časem přes jednu minutu. 3 týmy byly diskvalifikovaný Jaronice, Holašovice a Libkova Voda. Pět týmů svůj útok nedokončilo. Mezi nimi byl i tým Kamenice nad Lipou „B“, dále Drunče, Malšice, Kaliště a Chotěmice.

Celý večer byl provázen komentátorem panem Michalem Charvátem a DJ Karlem Kouřilem. Časomíru zajišťoval skvělý tým ze Strmilova. Po celý večer byla k dispozici sanitka s ošetřovatelem, kdyby náhodou se někomu něco stalo.

Je sice pravda, že v Kamenici se nedají dávat nějaké rekordní časy, ale právě zde se ukáže, jakého kdo má strojníka. Protože tato soutěž je hlavně o strojníkovi, který na většině soutěží není vidět. 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.