Kategorie: Hlavní stránka

Výkony z noční soutěže v Krátošicích zamíchaly pořadím. Do konce sezóny zbývají jen 4 soutěže.

V sobotu 27. července 2013 se konal VIII. ročník hasičské soutěže „O pohár starosty obce Krátošice“. Šlo již o 10. kolo Táborské hasičské ligy a zároveň o poslední noční soutěž pro rok 2013. Pokořit zdejší trať přijelo 13 ženských a 37 mužských družstev. Vše se odehrávalo na hřišti pod místní rozhlednou. Díky skvělému zázemí šlo o jednu z lepších soutěží. Všemu nahrávalo extrémně teplé počasí, které se na noční soutěži jen tak nevidí, hlavně zde, kde každoročně prší a soutěžící se boří po kotníky v blátě. Kdo neměl možnost sledovat závody přímo z trati, mohl vše vidět na velkoplošné obrazovce. Hlavním rozhodčím byl Jiří Šustr ze Soběslavi. Starty měl na starosti František Doležal z Dačic. Ulité starty pískal Jaroslav Paulus ze Strmilova. Na koš dohlížel František Vostoupal z Košic a na terče Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Časomíru obsluhovalo SDH Strmilov pod vedením Rudolfa Séče. Konečné časy zapisovala Helenka Paulusová. Akci komentoval a hudebně doprovázel Josef Tíkal z místního SDH.

Jak už to na nočních soutěžích bývá, začínalo se ženskou kategorií. První místo obsadilo áčko ze Dvorců. I když byl vidět dvouvteřinový prostřik na pravém proudu, čas 17.25 s nikdo nepřekonal. Další vydařený útok předvedla děvčata z Chotěmic. S časem 18.56 s nakonec stačily na stříbrné umístění. Bronzová příčka patřila Dvorcům B. Výsledný čas měl hodnotu 18.69 s. Těsně pod stupni vítězů skončily Ústrašice. I přes malý prostřik na LP dosáhly času 19.30 s, což na noční soutěž není špatné. Páté místo dnes patřilo Nové Včelnici. Nejprve bylo vidět zpoždění na rozdělovači, poté prostřik na LP. Konečný čas 20.33 s. Na 6. místě skončila děvčata z Kamenice nad Lipou A. Na čas 20.38 s měla asi vliv pomalá voda. V případě Košic jsme mohli vidět velký prostřik na levém proudu. S časem 25.31 s holky obsadily 7. místo. Na osmičce skončila Zhoř. Pravá proudařka nemohla dostříknout na terč. Nakonec ho srazila v čase 30.99 s. Deměnice A tentokrát nepředvedly nic radostného. Čas 31.61 s stačil až na 9. místo. O něco hůře dopadly ženy z Malšic. Náběr vody dvakrát po sobě a pomalejší proudy značily špatný čas. Ten měl hodnotu 36.10 s. Poslední dokončený útok předvedly želvičky z Chrbonína. Do samého konce všichni pozorovali, zda levá proudařka zapojí proudnici. Nakonec to nestihla a voda jí zalila hadici. Výsledný čas 43.55 s a 11. místo. Neúspěšný pokus pro dnešek měly ženy z Tučap (utopené proudařky) a z Daměnic B (prasklé béčko od mašiny).

Mužskou kategorii vyhrálo družstvo z Jankova. S krásným časem 16.75 s se opět dostali mezi „TOP desítku“ nejlepších časů THL. Pohár za 2. místo putoval do Chářovic. I toto družstvo mělo vydařený den, který zakončilo časem 17.21 s. V první trojce nechyběl Žďár. Kluci potvrdili, že mají dobře rozběhlou sezónu. O tom svědčí i velký bodový náskok v celkovém průběžném pořadí. Tentokrát si připsali čas 17.31 s. Bramborovou medaili si pro dnešek vysloužil loňský vítěz této soutěže, družstvo Bohdalína. Sice už vypadalo, že levý proudař nestihne zapojit proudnici, ale na poslední chvíli to dal. Zasedl a sestříkl v čase 18.02 s. Páté místo bral Chlum u Křemže B. Jediný zástupce z Českokrumlovska rozsvítil terče v čase 18.26 s. Kvalitní čas se podařilo dát i mužům z Vesců. Zase o něco lepší čas, zřejmě i letošní nejlepší, měl hodnotu 18.49 s. Šťastnou sedmičku večer obsadila Skalice. Devět bodů si připsala za čas 18.66 s. V případě Chotěmic se pravý proudař zpozdil na základně. Nakonec vše doběhl a dokončil v čase 18.70 s. Áčko ze Dvorců tak moc chtělo zabodovat, až to nevyšlo. Kvůli prostřiku na PP docílilo času 18.83 s. První desítku umístěných uzavíraly Jaronice s časem 19.21 s. Zde bohužel nevyšla voda. Na 11. místě skončili hasiči z Pikova (19.77 s). Dále se umístily Tučapy B (20.19 s), Ústrašice (20.23 s) a Stoklasná Lhota (20.39 s). V těchto případech byla chyba na proudu. Muži ze Strmilova poslali dopředu pozdě vodu. To alespoň dorovnaly přesné sestřiky v čase 20.81 s. Šestnácté místo si odvezl Chrbonín B. Strojník takticky počkal, až budou proudaři v dostatečné blízkosti terčů. Poté poslal dopředu naplno vodu. Dnešní čas 20.93 s byl jejich letošní nejlepší úspěch. Pravému proudaři ze Želče šla déle voda, proto srazil terč až za 21.19 s. Áčko z Tučap přitahovalo nevydařené starty. Bylo jich snad pět. Vše kvůli nefunkční pistoli. To možná znervóznilo soutěžící natolik, že levý proudař prostříkal na hodnotu 21.32 s. Malšice B si zlepšily večer časem 22.04 s. První desítku umístěných uzavíralo domácí družstvo z Krátošic, které mělo opět problémy s nástřikem levého proudaře. Výsledný čas 22.10 s. Další pozice obsadily Košice (22.46 s, prostřik na PP), Zhoř u Tábora B (23.10 s, prostřik na PP), Zárybničná Lhota (23.59 s, prostřik na LP), Chýnov (24.22 s), Náchod (24.82 s, prostřik na PP), Zhoř A (26.63 s, chyba na PP), Chválkov (27.36 s, pozdě voda a problém na rozdělovači), Řepeč (29.42 s, pozdě našroubovaný koš zpomalil vodu), Slapy (32.83 s, PP na konci nedal proudnici, sestříkl v posledním možném okamžiku), Záhoří B (39.34 s), Svatá Máří (45.27 s) a Jeníčkova Lhota (1.13.75 s, problémy na PP). Nedokončený pokus měly Daměnice (nezapojená proudnice na PP), Drunče (nezapojená proudnice na LP), Kamenice nad Lipou A (prasklé béčko) a Chrbonín A. Diskvalifikaci dostala Zliv.

Vyhlášení soutěže proběhlo kolem 2. hodiny ranní. Nejrychlejší proudařkou byla opět Kateřina Vejdová ze Dvorců A (15.91 s) a proudařem Jiří Novák z Jankova (16.63 s).

Příští týden 3. srpna 2013 se od 13 hodin koná denní soutěž v Řepči. Kdo je zvědavý, zda se opět zamíchá průběžným pořadím, ať se přijede podívat. Všichni příznivci tohoto sportu jsou srdečně zváni!

Průběžné pořadí po X. kole:

Muži: 1. Žďár (141 b), 2. Chářovice (111 b), 3. Bohdalín (100 b), 4. Dvorce A (79 b), 5. Jankov (77 b).

Ženy: 1. Dvorce A (64 b), 2. Chotěmice (46 b), 3. Daměnice A (35 b), 4. Nová Včelnice (32 b), 5. Ústrašice (28 b).