Kategorie: Hlavní stránka

V KD Košice proběhlo slavnostní zakončení Táborské hasičské ligy 2013. Jeho vítězi se stali ženy ze Dvorců A a muži ze Žďáru.

Závěrečná akce se uskutečnila v sobotu 5. října 2013 od 20. hodin.

Na úvod se představily gymnastky ze ZŠ Tučapy. Po krátké, ale náročné sestavě přišlo na řadu poděkování rozhodčím a časomíře THL, bez kterých by hasičské soutěže nefungovaly. Malou upomínku na letošní rok dostal František Doležal z Dačic, Jiří Šustr ze Soběslavi, Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty, Jaromír Mendl z Přehořova, Jaroslav Novák ze Soběslavi a František Vostoupal z Košic. Časomíra ze Strmilova přišla na podium také v plné sestavě – jmenovitě Helenka Paulusová, Jarda Paulus a Ruda Séč. Poděkování patřilo i hlavním sponzorům letošního ročníku, firmě Kola-eshop, JPF Systém, Regulus, Profa House a BISON. Jako vždy celý večer moderoval Patrik Baláž z Chotěmic. Předání ocenění měl na starosti předseda THL v PÚ o.s., Jiří Kubeš a její 2 místopředsedové, Marcela Smolíková a Ondřej Mrzena. Před hlavní událostí večera se pustil sestřih videí ze všech 14-ti soutěží. Poté se už přešlo k samotnému vyhlášení VII. ročníku.

V ženské kategorii bylo vyhlášeno 10 nejlepších družstev z celkového počtu 29 družstev. Prvních pět obdrželo i pohár. Na 5. místě skončila s 41 body děvčata z Kamenice nad Lipou A. Ta si bohužel od dvou předešlých ročníků o 2. místa pohoršila. Ve Slapech dokončila za 18.08 s, což byl jejich letošní nejvydařenější pokus. Na celkové 4. místo se letos probojovaly ženy z Ústrašic. Na tuto pozici se dostaly díky výhře na poslední soutěži ve Zhoři. Zároveň si polepšily o 4 příčky. Nejlepší letošní čas byl 17.93 s. Třetí místo si 3 roky po sobě drží Nová Včelnice. Tentokrát nasbírala 48 bodů. Jejich nejvydařenější letošní pokus má hodnotu 17.71 s. Celkové stříbro obsadila děvčata z Chotěmic s 61 body. Po loňském propadu na 5. místo se opět dostaly na špičku. Na předposlední soutěži v Nové Včelnici daly čas 17.78 s, který se stal jejich letošní nevydařenější. Čtrnáctidílný seriál soutěží v kategorii žen vyhrál kdo jiný než áčko ze Dvorců. Vše bylo rozhodnuto již na 12. soutěži THL. Holky ani letos neměly vyrovnaného soupeře. Zlato získaly za 94 bodů, které měly za 8 prvních, 1 druhé a 1 třetí místo. Jejich nejlepší letošní čas byl 16.30 s.

Pro uvolnění atmosféry následovalo další předtančení ze ZŠ Tučapy s názvem „Pavouci“ a taneční vystoupení Martiny Kuttelwascherové ve stylu orientálního tance.

V mužské kategorii bylo vyhlášeno 15 nejlepších týmů, přičemž se letošního ročníku celkově účastnilo 92 družstev, z toho 46 z okresu Tábor. Pro prvních 5 byl opět připraven pohár. A takto to dopadlo… Páté místo obsadily Chotěmice se 104 body. Klukům se letos moc nedařilo. Nakonec se propadli o 2 místa níže než loni. Jejich nejlepší letošní čas byl 17.37 s. Na 4. místě se umístily Dvorce A se 109 body, které se posunuly z loňského 6. místa. Nejlepší čas mužů ve žlutém byl 17.24 s. Bronzovou příčku obsadilo družstvo Bohdalína, které bylo loni o 2 místa dále. Na soutěži v Řepči se dostali pod hranici 17-ti vteřin. Jejich nejlepší letošní čas byl tedy 16.83 s. O 2 příčky si polepšily i Chářovice a zaslouženě si do Košic přijeli pro stříbro. Letos obsadili 5 prvních, 2 druhá a 3 třetí místa s celkovým počtem 188 bodů.  Z Kozmic si odvezli nejlepší letošní čas na THL, který měl hodnotu 16.88 s. Loňský vicemistr ze Žďáru to letos dotáhl až na vrchol. Svých 199 bodů poskládali ze 3 prvních, 2 druhých a 4 třetích míst. Nejlepší čas si zaběhli také v Kozmicích. Čas 16:28 s se zapsal do rekordů THL na sklopné terče a dosud nebyl překonán.

Novinkou letošního ročníku bylo vyhlášení individuálních kategorií. Nejlepší košařkou se stala Jaruška Rokosová a nejlepší proudařkou Kateřina Vejdová. Obě ze Dvorců A. Nejrychlejší vodu měly také Dvorce A. Nejrychlejším košařem byl vyhlášen Milan Brus z Chotěmic a nejrychlejším proudařem Jiří Mareš ze Žďáru. Pohár za nejrychlejší vodu si také odvezla trojice ze Žďáru.

Po slavnostním vyhlášení se rozjela volná zábava. Diskotéku do ranních hodit zajišťoval DiscoAgent – Honza Pekárna. Během večera se ještě promítali fotografie ze sezóny 2013.  nebo se hrály různé hry, ve kterých účastníci mohli vyhrát spoustu zajímavých cen. Bujaré oslavy trvaly až do ranních hodin.

Sezona pro rok 2013 pro mnohé skončila. Pro někoho úspěchem, pro někoho ne. Každopádně preferujeme heslo: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a bavit se s přáteli!“ Nyní nastává čas pro zimní odpočinek, údržbu materiálu apod., protože v květnu 2014 začne zase vše nanovo.

Celkové pořadí pro rok 2013:

Muži: 1. Žďár (199 b), 2. Chářovice (188 b), 3. Bohdalín (141 b), 4. Dvorce A (109 b), 5. Chotěmice (104 b).

Ženy: 1. Dvorce A (94 b), 2. Chotěmice (61 b), 3. Nová Včelnice (48 b), 4. Ústrašice (46 b), 5. Kamenice nad Lipou A (41 b).