Kategorie: Hlavní stránka

5. kolo THL 11. ročník noční hasičské soutěže O putovní pohár obce Tučapy a 4. ročník memoriálu Jaromíra Kuttelwaschera

Na páté kolo 8. ročníku Táborské hasičské ligy se na noční hasičskou soutěž do Tučap sjelo rekordních 22 družstev žen a 53 družstev mužů. Na regulérnost soutěže dohlíželi tito rozhodčí : hlavní rozhodčí a zároveň rozhodčí na základně byl pan Jiří Šustr z HZS Soběslav, startérem byl pan František Doležal z Dačic. Pomocným startérem byl pan Jaroslav Paulus z SDH Strmilov. Rozhodčími na koši a měření hadic byli pan Jaromír Mendl z SDH Přehořov a pan František Vostoupal z SDH Košice. Čáru stříkání střežil pan Jiří Čihák z SDH Dlouhá Lhota. Bezchybnou časomíru zajistil tým měřičů z SDH Strmilov.

Při prezentaci si přihlášená družstva vyzvedla část cen od firmy Propesko Veselí nad Lužnicí. Nástup proběhl v 20 : 15 hodin a v 20 : 35 hodin šlo domácí družstvo žen jako první na plato. Soutěž žen skončila v 21 :40 hodin. Nejlepší výkon v silné konkurenci předvedlo družstvo Dvorce A s časem 17,48s. Druhé skončily Všechlapy z benešovska s časem 17,91s. Třetí místo obsadil také tým z okresu Benešov a to Daměnice B za čas 19,10s. Čtvrtá skončila děvčata z Chrbonína s časem 19,80s. Poslední pohárové místo brala Nová Včelnice za čas 20,50s. Ostatní výsledky jsou patrné z výsledkové listiny. Celkem 11 týmů mělo zapůjčenou jednu závodnici a týmy Všechlapy a Daměnice A startovali mimo bodování THL, jelikož měli dvě zapůjšené závodnice. Cenu za nejlepší košařku si odnesla Zuzana Hloušková z týmu Daměnice B. Nejlepší proudařka byla na pravém proudu dvoreckého áčka Nikola Brýnová.

Po krátké pauze na přestavění terčů byla v 21 : 45 hodin zahájena soutěž mužů. Tuto kategorii však poznamenal hustý déšť, který od 22:35 hodin až do konce soutěže zkrápěl tučapskou dráhu. Nikdo však ze soutěže neodstoupil a odstartovalo všech 75 týmů. Pořadatelé se kvůli dešti rozhodli zrušit pauzu po 25 týmu mužů, která byla plánovaná pro občerstvení rozhodčích. Nejvíce však tímto rozhodnutím zaskočili sami sebe a než se poskládali ze stánků s občerstvením a sehnali půjčeného proudaře bylo min. 5 minut pryč. Za toto se musíme za pořadatele omluvit. Poslední 53. tým z Moravče odstartoval krátce po půl jedné ráno. Na první příčku v mužích dosáhli s časem 17,64s hasiči z SDH Jankov z okresu Benešov. Pohár za druhé místo putoval na českobudějovicko do Jaronic za čas 17,76s. Žďár z jindřichohradecka bral s časem 17,80s třetí místo. Chlum u Křemže B z okresu Český Krumlov dal čas 17,84s a obsadil čtvrté místo. Na páté místo stačil čas 18,39s, kterého dosáhl tým Bohdalína z okresu Pelhřimov. Dále viz. výsledková listina. Celkem padlo ještě 11 časů pod 19s a 7 časů pod 20s. Celkem sedm týmů svůj požární útok nedokončilo a čtyři byly diskvalifikované. Mimo body do THL a dva zapůjčené závodníky měli družstva Tučapy B, Z. Lhota, Obora, Včechlapy, St. Lhota, a Ústrašice A. Celkem 30 týmů mělo zapůjčeného jednoho závodníka. Nejlepším košařem byl vyhlášen Milan Brus z Chotěmic s časem 3,8s. Ceny za nejlepšího proudaře si odnesl pravý proudař Jiří Novák z Jankova za čas 17,15s.

Finále O putovní pohár obce Tučapy bylo pořadatelem po domluvě s účastníky finále z důvodu deště zrušeno. Putovní pohár obce Tučapy tedy zůstal v držení loňského vítěze finále Chlumu u Kremže B.

Pohár Tučap vyhrál nejvzdálenější tým z Tučap u Vyškova A s časem 18,53s.

V kategorii PS 12 bez úprav se utkalo celkem 7 týmů mužů a vyhlašovali se pouze první tří. Zvítězil tým ze Zárybničné Lhoty s časem 27,76s. Druhé místo bralo béčko ze Slap za čas 28,16s. Jako třetí skončil tým z Tábora s časem 29,83s.

V tipovačce o vepřovou kýtu zvítězili hasiči z Drunče, kteří si tipli na tým můžu ze Zdešova, který měl čas nejblíže k 21s a to 20,81s.

V losování o sud piva vyhrál tým SDH Vesce, když hlavní rozhodčí Jiří Šustr vytáhl modrý lístek s č. 33, což bylo startovní pořadí tohoto týmu.

Na vyhlášení již bohu dík nepršelo a okolo druhé hodiny ranní byla soutěž zakončena ohňostrojem. Poté se rozjela diskotéka, která končila v neděli po 9 hodině. Kdo vydržel tančit až do rána mohl si dát k svačince párty koláčky a linecká srdíčka, k snídani pak byla česnečka a domácí míchaná vejce. Pro největší držáky se podával k obědu hovězí guláš. Poslední účastníci se rozešli po 12 hodině.

Za pořadatele musím poděkovat všem zúčastněným družstvům za jejich disciplinovanost při nástupu na základnu a řazení se v boxech.

V celkovém pořadí THL si vedoucí pozici v mužské kategorii i přes přípis pouhých třech bodů udrželo áčko ze Slap s celkem 60 body. Druhý zůstal Bohdalín, který bral 11 bodů za páté místo a dotáhl vedoucí tým na ztrátu pouhého bodu. Nejvíce si v celkovém pořadí polepšil Žďár, který inkasoval za třetí místo 15 bodů a pošoupl se o několik příček vpřed na třetí místo průběžného pořadí se ziskem 48 bodů. V ženách si upevnilo vedení Dvorecké áčko se ziskem 10 bodů a celkovými 34 body. Druhá Nová Včelnice s 24 body o bodík utekla Zdešovu, který je průběžně třetí s 23 body.