Kategorie: Hlavní stránka

Sedmá soutěž THL naposledy na Jindřichohradecku

V sobotu 19. července se dobrovolní hasiči z Táborské hasičské ligy naposledy podívali na Jindřichohradecko. Zavítali až do Strmilova, kde se konal IV. ročník soutěže „O pohár starosty města Strmilov“. Soutěžní klání probíhalo na místním hasičském hřišti, kde byly k vidění další úpravy okolí. Pořadatelé zřejmě ani letos nešetřili na předplacení počasí, protože takové horko, jako bylo zde, neměl ještě nikdo. K chuti proto přišly výborné drinky od Radka Čiháka z Chýnova.

O 5 pohárů v každé kategorii bojovalo 24 mužských a 11 ženských týmů. Startérem a zároveň hlavním rozhodčím byl Jiří Šustr ze Soběslavi. Pomocný startér byl Jaroslav Paulus ze Strmilova. Na koš dohlížel Ivan Raď a čáru stříkání kontroloval kolega Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Časomíru zapůjčil domácí sbor. Moderování se ujal Luboš Paulus, zástupce místního SDH.

I na této trati padaly hezké časy. Osm z nich bylo pod 18 vteřin, což vypovídá o kvalitě družstev THL. Mnohdy rozhodovaly opravdu setinky vteřin. Nejlepší výkon předvedli muži ze Stoklasné Lhoty. Návrat ztraceného týmu všechny překvapil. Hlavně svými výkony. Vítězný čas měl hodnotu 17.32 s. Možná, že tím kluci zaskočili i sami sebe. Druhou příčku obsadily Chotěmice, které dokonce vítězům napomohli zapůjčením závodníka na béčkách. Chotěmičtí si do sbírky připsali čas 17.59 s a 17 bodů. Bronzovou příčku obsadily Jaronice s časem 17.73 s, které tentokrát běžely bez svého strojníka. Kluci na první místo ani nepomýšleli, prý by mu to nemohli udělat. O setinu hůře, tedy s časem 17.74 s skončily Dvorce. Na paty jim s časem 17.76 s šlapala Řepeč a dále Slapy, které zastavily časomíru na hodnotě 17.77 s. Útěchou jim byla alespoň cena pro nejrychlejšího proudaře, kterou si odnesl Jakub Čipera na proudu levém (17.25 s). Sedmička ve výsledkové listině připadla Kamenici nad Lipou (17.85 s). Až 8. místo dnes vybojoval Bohdalín (17.97 s). Mírný prostřik na proudech jsme mohli vidět u Holašovic (18.02 s) a u Žďáru a Chýnova, které měli shodné sestřiky - 18.34 s. Domácí mužstvo mělo v plánu zabojovat a dostat se o něco výše. Bohužel jak to už u pořadatelů bývá, nedařilo se. Čas 18.42 s stačil pouze na 12. místo. Dále se umístily Ústrašice B (19.11 s), Žirovnice B (19.96 s), Zdešov (20.03 s), Košice (20.04 s), Střížov (20.54 s), Krátošice (20.76 s), Drunče (20.80 s), Skalice (20.85 s – pozdě koš), Žirovnice A (21.83 s). Poslední dokončený pokus měl hodnotu 23.07 s. Dali ho muži z Chválkova. I kluci z Vesců mohli opět svou „sedmnáctkou“ zamíchat přední příčky. Bohužel při útoku neměli nasazený koš. Jediný nedokončený pokus si připsaly Chářovice.

Kategorii žen opět vyhrály Dvorce A. Dnešní zlato obdržely za výsledný čas 17.24 s. Suverénní prvenství si stále drží i v celkovém průběžném pořadí. Pravá proudařka Nikola Brýnová byla na závěr vyhlášena nejlepší proudařkou (17.19 s). Druhé místo obsadila děvčata z Kamenice nad Lipou B. Do sbírky si připsala čas 18.28 s. Nevím přesně, ale možná je i od soboty jejich rekordním časem. Bronz si ve Strmilově připsaly ženy z Češnovic-Jaronic.  Výsledný čas na pravém proudu byl 19.10 s. Těsně pod stupněm vítězů skončily Ústrašice a jejich čas 19.12 s. První pětku uzavírala Zhoř s časem o 3 setinky horším jak u předešlého týmu - 19.15 s. Ani béčko ze Dvorců si za dnešní pokus nepřipsalo moc bodů. Dnešní výkon ovlivnila pomalejší voda. I tak ale dva bodíky za čas 19.42 s. Chrbonín, který měl zapůjčené 2 závodnice, zastavil časomíru na hodnotě 20.18 s. S problémem na pravém proudu se potýkal Zdešov. S časem 20.46 s obsadil 8. místo. Hůře už na tom byla pouze Kamenice nad Lipou A, které taktéž pravá proudařka rozsvítila terč za 31.40 s. Družstvo Chotěmic a Nové Včelnice dnes odjelo bez bodů, protože bylo diskvalifikováno za nenasazený koš.

Do finále postoupilo 6 nejlepších mužských týmů ze základního kola. Útok na 2B nejrychleji zaběhly Jaronice. František Pecka, vedoucí týmu na ně a na jejich čas 14.89 s mohl být patřičně hrdý. Druhou příčku obsadily Dvorce za čas 16.18 s. I čas 18.47 s tentokrát stačil na 3. místo, které ukořistila stále se lepšící Řepeč. Čtyřka zbyla na Chotěmice, kde levý proudař prostříkal na hodnotu 20.72 s. Stoklasná Lhota byla diskvalifikovaná za nenašroubovaný koš a Slapy svůj výkon v doplňkové soutěži nedokončily.

Příští sobotu 26. července se můžeme těšit na denní soutěž v Kozmicích a zároveň na poslední letošní noční soutěž, tentokrát v Krátošicích. Snad i zde se počasí vydaří a nebude pršet, jako tomu většinou bývalo několik let zpět.

Průběžné pořadí:

Muži: 1. Slapy (83 b), 2. Žďár (71 b), 3. Chotěmice (68 b), 4. Bohdalín (67 b), 5. Řepeč (60 b)

Ženy: 1. Dvorce A (52 b), 2. Chotěmice (30 b), 3. Zdešov (27 b), 4. Nová Včelnice (24 b), 5. Češnovice-Jaronice (17 b)