Kategorie: Hlavní stránka

Jediná nedělní soutěž se odehrála na fotbalové hřišti v Želči

V neděli 10. srpna se v rámci Táborské hasičské ligy konala hasičská soutěž v Želči. Do tohoto areálu se opět vrátila po 3 letech. Šlo o jedinou nedělní soutěž v této sezóně. Z tohoto důvodu byl začátek již v 11 hodin. XIV. ročník soutěže se konal na místním fotbalovém hřišti, které v těchto tropických teplotách bylo nesčetněkrát kvalitně zavlaženo. O pohár starosty obce bojoval úctihodný počet soutěžících - 41 mužských a 18 ženských družstev. Z důvodu vysokého počtu soutěžních družstev se finálové kolo již nekonalo.

Pouze 6 časů padlo pod 18 vteřin. Mezi muži si tentokrát nejlépe vedly Zdislavice. Prvenství jim patřilo za krásný čas 16.67 s, kterým se zařadily na 7. příčku v TOP 10 nejlepších časů THL. Druhé místo patřilo Bohdalínu za čas 16.94 s. O jednu setinu hůře zastavil časomíru Žďár (16.95 s). Na bramborovou příčku se poprvé probojovali hasiči z Chýnova. Ti si připsali čas 17.59 s. První pětku uzavíraly Chotěmice. Pravému proudaři šla o trochu déle voda a terč rozsvítil až za 17.89 s. Další místa patřila družstvům Šipoun, Daměnice a Slapy A. Kamenice nad Lipou zaznamenala prostřik na pravém proudu. První desítku uzavíraly Tučapy A s časem 18.48 s. Na 11. místě se s moc neuspokojivým časem 18.61 s usídlily Dvorce A. Domácí si s časem 18.69 s doběhli pro 13. příčku. Dále se řadily týmy s průměrnými časy odpovídající jejich dosavadním výkonům. Prostřiky proudařů byly u Jaronic, Vesců, Stoklasné Lhoty, Skalice a Zhoře. Tři týmy byly diskvalifikovány. Šlo o Řepeč (nenašroubovaný koš), Chabrovice (přešlap na proudu) a Moraveč. Děvět družstev svůj pokus nedokončilo.

 

Zato v ženské kategorii padaly hezké časy. Diváci mohli vidět 4 sedmnáctky. Ze všech těchto pokusů měla děvčata obrovskou radost. Ženám v Želči kralovaly Daměnice. Jejich áčko si odtud odvezlo zlatý pohár za čas 17.18 s. Bronz skončil v rukách daměnického béčka, které požární útok dokončilo v čase 17.51 s. Na stříbro dosáhla s časem 17.48 s děvčata z nedalekých Ústrašic. Bramborová pozice zbyla na hasičky z kamenického béčka. I tak děvčata předvedla výborný výkon, který měl závěrečnou hodnotu 17.89 s. Dvorce A pro dnešek obsadily až 5. místo. Prostřik pravé proudařky zastavil časomíru na hodnotě 18.10 s. Dalšími umístěnými byly ženy z Češnovic-Jaronic, ze Zdešova a z Kamenice nad Lipou A. Makov zaznamenal prostřik na levém proudu, Zhoř naopak chybovala na proudu pravém. Taktéž Košice a Chrbonín. Nešťastnou třináctku si připsala Nová Včelnice za výsledný čas 31.10 s. Košařka i proudařka se zdržela na svém postu. Domácí ženy ze Želče měly pomalé proudařky. Ty srazily terč za 33.54 s. I tak si vysloužily potlesk od diváků. Patnácté místo patřilo béčku ze Dvorců. Zde se objevila chyba na rozdělovači (33.60 s). Poslední dokončený čas měl Smrkov. Důvodem pozdní vody z mašiny bylo špatné sražení savic. Požární útok nedokončily dívčí týmy z Chotěmic (béčkařka nestihla zapojit své dva spoje) a z Bezděčína.   

 

Při závěrečném nástupu byly předány dvě sady pohárů pro nejvydařenější pokusy v obou kategoriích. Nezapomnělo se ani na osobní ohodnocení. Nejrychlejší proudařkou byla Tereza Kirchner Berlová z Daměnic (16.74 s), pohár pro proudaře si převzal Jan Kučera ze Žďáru (16.60 s).

 

V ženské kategorii je již po 12. kole THL o celkovém 1. a 2. umístění pro tento rozhodnuto. O třetí místo bude ještě velký boj. A kde? Buďto ve Slapech či na poslední soutěži ve Zhoři u Tábora. Nenechte nic náhodě a přijďte se také podívat.

 

Průběžné pořadí:

Muži: 1. Bohdalín (159 b), 2. Chotěmice (139 b), 3. Žďár (134 b), 4. Slapy A (126 b), 5. Jaronice (109 b)

Ženy: 1. Dvorce A (85b), 2. Chotěmice (54 b), 3. Kamenice n/L A, Češnovice-Jaronice, Zdešov (33 b), 4. Nová Včelnice (32 b), 5. Dvorce B (31 b). 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.