Kategorie: Hlavní stránka

Na poslední soutěži THL ve Zhoři u Tábora se rozhodovalo o konečném pořadí

V sobotu 20. září se ve Zhoři u Tábora běžel poslední závod letošní Táborské hasičské ligy. XIX. ročníku Memoriálu Josefa Tupého se zúčastnilo 37 mužských a 16 ženských družstev. Už před začátkem čtrnáctého kola soutěže v požárním útoku bylo rozhodnuto o celkovém vítězi v mužské kategorii a o prvních dvou místech v kategorii žen. O další příčky se bojovalo právě zde. Hlavní rozhodčí soutěže byl František Doležal z Dačic, který spolu s Jiřím Šustrem ze Soběslavi obsluhoval start. Na káď dohlížel Martin Šimota z místního SDH. Nechyběl ani stálý rozhodčí u čáry stříkání, Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Časomíru obsluhovala rodina Paulusova spolu s Rudolfem Séčem, všichni ze Strmilova. Hasičské odpoledne hudebně doprovázel Jarda Hájek alias DJ Grove. Moderátorskou pozici převzal Patrik Baláž z Chotěmic a Jiří Kubeš z Tučap.

V kategorii mužů ale ve Zhoři nepadaly příliš dobré časy. Pouze dva týmy svůj útok dokončily pod sedmnáct vteřin. Pro první místo si doběhli hasiči ze Zdislavic na Benešovsku. Ti dokončili v úctihodném čase 16.56 s. Za nimi pak s časem 16.81 s skončili muži z Kalenic na Strakonicku. Oby tyto časy se zapsaly do TOP 10 nejlepších časů THL. Ani bronz nepatřil týmu z Táborska, ale putoval do jindřichohradeckého okresu. Časem 17.03 s si pro něj zaběhli kluci ze Žďáru, čímž si potvrdil celkové 2. místo v THL pro rok 2014. Druhou sedmnáctku pro tento den dal Načeradec. Měla hodnotu 17.61 s. Dalších 6 časů bylo již nad 18 vteřin. Dvorce A si za mírný prostřik na pravém proudu připsali čas 18.03 s. Těsně za nimi na 6. místě skončili hasiči z Chýnova (18.07 s). Svou první osmnáctku si daly Košice. Na displeji svítila hodnota 18.27 s. Tři družstva, Chotěmice, Slapy, Jaronice, která měla bojovat o přední příčky v celkovém pořadí, nepodala moc dobrý výkon. Jaronice zastavily časomíru za 18.55 s a kvůli pomalým výstřikům braly až 8. místo. Celkově skončily na 5. příčce. Chotěmičtí proudaři ve Zhoři hodně prostříkali. S výsledným časem 18.59 s nebyli moc spokojení a z 9. místa byli zklamaní. I tak si nakonec udržely celkové 3. místo. Slapy doplatily na pomalou vodu z mašiny a špatné nabrání z kádě. S časem 19.23 s zde skončili třináctí, v celkovém pořadí čtvrtí. Domácí tým obsadil 15. místo, protože pravý proudař srazil terč až za 19.58 s. Jediné družstvo, které zde běželo s PS 12 bez úprav, byly Chabrovice. Zaběhly hezký čas 26.23 s a pro dnešek obsadily 26. místo. Stoklasné Lhotě se dnešní výkon moc nepovedl. Celkový vítězové THL, hasiči z Bohdalína, svůj pokus nedokončili kvůli špatně zapojenému béčkovému spoji. Nedokončil ani Chrbonín B, Chválkov, Zahájí, Holašovice, Jankov a Zárybničná Lhota.

Ani v kategorii něžného pohlaví nepadaly zvlášť dobré časy. Jediný, kdo mezi ženami dnes kraloval, byly Chotěmice, které zastavily časomíru na hodnotě 17.36 s. Měly velkou radost z toho, že si na poslední letošní soutěži mohly přičíst osobní rekord. Nakonec je nikdo nepřekonal. Ani Dvorce A, které dnes nedokončily kvůli nezapojenému béčkovému spoji na mašině. Stříbrnou pozici zde braly Ústrašice za hezký čas 17.93 s. Bronz si odvezl Načeradec, který dal jediný osmnáctkový čas (18.87 s). Další 3 časy byly nad 19 vteřin. Kamenice nad Lipou A měla pomalou vodu, což s časem 19.56 s přineslo pro dnešek 4. místo. První pětku uzavíralo béčko ze Dvorců, které v celkovém pořadí obsadilo 4. místo. Dnes jeho proudařky bohužel čekaly na vodu. Výsledný čas 19.60 s. O pět setin hůře doběhl Chrbonín. Třetí účast na THL měly ženy ze Smrkova. Dnes si připsaly 1 bod za čas 20.59 s. Nová Včelnice měla problémy na koši (22.41 s). Další místa ve výsledkové listině patřila Kamenici nad Lipou B (22.92 s), Zdešovu (28.37 s) a Malšicím (29.29 s). Premiéru zde měly ženy ze Stoklasné Lhoty. Na své první soutěži získaly čas 36.61 s, s nímž obsadily 12. místo. Na levém proudu byl rozdíl 16-ti vteřin. Domácí Zhoř svůj pokus nedokončila. Po druhém nabrání vody z kádě, které také nebylo dostačující, holky svůj pokus vzdaly. I tak obdržely od diváků velký potlesk za snahu. Češnovice-Jaronice taktéž nedokončily, stále si ale udržely celkové 3. místo. Jediná diskvalifikace byla udělena ženám z Maršova.

Po odběhnutí žen následovalo finále mužů. To se už odehrálo za deštivého počasí. I tak ale byly všechny pokusy platné. Nejlepší mužský výkon na 2B patřil Žďáru. Dnes si připsal čas 14.86 s. Další výborný čas 14.99 s patřil Zdislavicím. Třetí místo z doplňkové kategorie si odvezly Kalenice (15.12 s). S časem 15.62 s dokončily Dvorce a posledním umístěným týmem byli hasiči z Načeradce, kteří dokončili za 16.77 s.

Vyhlášení soutěže proběhlo kolem 18. hodiny. Nikdo ze zúčastněných neodešel s prázdnou. Jak soutěžící, tak rozhodčí, časomíra i moderátoři dostali malou upomínku na dnešní den. Dále přišlo na řadu vyhlášení nejlepších košařů. Stal se jím Milan Brus z Chotěmic (3.78 s) a Renata Blažková z Ústrašic (4.67 s). Nejrychlejším proudařem byl Jiří Novák ze Zdislavic zapůjčený z Jankova (16.55 s) a Anna Ditrichová z Chotěmic (17.31 s). Všichni 4 obdrželi skleněnou medaili.

Slavnostní vyhlášení výsledků VIII. ročníku THL proběhne 4. října 2014 v KD Košice. Program, během kterého pořadatelé zhodnotí celou sezonu a kromě celkových výsledků vyhlásí i nejlepší košaře, proudaře a nejrychlejší vodu, začne ve 20.00 hodin. Slavnostní akce je zpřístupněna pro širokou veřejnost, proto neváhejte a přijděte se také podívat. Všichni jste srdečně zváni! Další podrobnosti, videa a fotografie z celé sezony naleznete na webu www.thliga.cz.

Celkové pořadí po 14-ti soutěžích je:

Muži: 1. Bohdalín (174 b), 2. Žďár (166 b), 3. Chotěmice (146 b), 4. Slapy A (141 b), 5. Jaronice (130 b)

Ženy: 1. Dvorce A (85 b), 2. Chotěmice (74 b), 3. Češnovice-Jaronice (41 b), 4. Dvorce B (38 b), 5.  Kamenice n/L A (37 b).