Kategorie: Hlavní stránka

,, Pohár starosty obce Košice ,, 13. 6. 2009

Sobota 13. června 2009 nám opět přinesla soutěž požárních útoků ze seriálu Táborské hasičské ligy. Čtvrtá soutěž v řadě se konala v Košicích. Na tamní fotbalové hřiště dorazil prozatím rekordní počet družstev - 33 mužských a 14 ženských týmů.

Ačkoliv bylo slunné počasí, vítr dělal účastníkům soutěže problémy. Hlavním cílem proudařů bylo doběhnout co neblíže k terčům.

img

Jako první se na startovní listině objevilo domácí družstvo mužů A.  To se ze tří košických týmů umístilo nejlépe. Čas 20,27 sekundy jim přisoudil 5. místo.  Vydařený útok držel kluky nějaký čas ve vedení i po následném běhu mužů z Řepče s časem 20,94 sekundy, kterým celkově patřilo 7. místo. Další kdo mohl zahýbat pořadím byla Obrataň. Čas 20,70 sekundy je zařadil na 6. místo. Útok pod 22 sekund mužstvům zajistil maximálně 10. příčku. Ta nakonec patřila Chrbonínu C s přesným časem 21,86 sekundy. Jako třináctí šli na základnu Krátošice. S časem 21,36 sekundy a 8. místem konečně prolomili ledy, čímž se letos poprvé dostali do první desítky. Klání mužů se přehouplo přes polovinu a měli přijít na řadu družstva z předních příček. Osmnáctí na startu byli chlapci z Chotěmic. Nejlépe rozběhnutý útok z celého dne překazil nezkrotný vítr. Proudaři srazili terče až za necelých pět vteřin, což znamenalo výsledný čas 21.60 sekundy a 9. místo.  Po nich už ale na platě zahájili přípravu dosavadní třetí muži z Chrbonína A. Diváci očekávali, co předvedou dnes. Že by už dnes padl čas pod 20 sekund? Ano! Perfektní souhra všech sedmi členů tým vyhoupla na 1. místo. Rovných 19 sekund už tento den nikdo nepřekonal. Rekord dráhy 17,74 sekundy letos bohužel nikdo nepokořil.

img

Tu se nám u startoviště připravují dva průběžně nejlepší týmy se shodným počtem bodů. Muži z Drachkova na startovní čáře pomýšleli na nejvyšší příčku. Bohužel menší zaváhání levého proudaře a následné nespojení proudnice i po úspěšném sestřiku pravého terče v čase kolem 17 sekund znamenalo neúspěch. Jelikož útok nebyl dokončen kluci byli tentokrát bez bodů. Dalším kdo mohl bojovat o pohár starosty byl Žďár. Vše nasvědčovalo tomu, že jejich útok bude patřit mezi nejlepší z tohoto dne. Levý proudař (Patrik Baláž) zapůjčený z Chotěmic rozsvítil terč v čase 17.91 sekundy. Výsledný čas byl ale 19.15 sekundy a pro kluky znamenal 2. místo. Na stříbrný stupeň vítězů se v sobotu postavili muži z Mirošova s časem 19,62 sekundy. Jiná ,,devatenáctka,, už tento den nepadla. Bramborovou příčku vybojovali muži z Tučap A. Třináct bodů zaslouženě dostali za čas 20,06 sekundy. Vyzkoušet si nový terén přijeli i dosud nevídané týmy jako: Obora, Želeč, Ústrašice, Kloužovice, Dlouhá Lhota, Nadějkov, Slapy a Bechyně.
Žebříček mužských týmů po této soutěži vede Žďár. Druzí jsou muži z Chrbonína A, třetí je Drachkov, čtvrtý Mirošov a o páté místo se dělí kluci z Chotěmic a Tučap.

Druhá polovina soutěže patřila něžnému pohlaví. První kdo běžel na 2B byli domácí ženy z Košic. Bohužel se jim útok nepovedl tak jak by asi chtěli a čas 39,81 sekundy stačil až na 13. místo. Dále se představilo družstvo z Řepče, které obsadilo s časem 26,52 sekundy 9. místo. Dvorcům B se kvůli zaváhání na rozdělovači útok moc nevyvedl a s časem 29,26 sekundy uzavřeli první desítku. Po nich nastoupili ženy z Chotěmic. Nejlepší koš, rychlá voda a sestřiky terčů znamenali pro holky výsledný čas 19,90 sekundy a prozatimní vedení.
Vzápětí vystartovali ženy z Nové Včelnice. Všichni netrpělivě sledovali, zda překonají čas Chotěmic. Prostřik levé proudařky a čas 20,56 sekundy je zařadil na 2. místo. Na 3. stupínku vítězek překvapivě skončili Kozmice. Čas 21,42 sekundy podle radosti závodnic vypadal na osobní rekord. Pohár o jednu příčku utekl družstvu žen ze Zhoře s časem 22,27 sekundy. Páté skončili letošní nováčci - holky z Kamenice n.L. s časem 22.64 sekundy. Dále se umístili ženy nad 23 sekund. Byli to družstva z Chrbonína, Ústrašic, Nedvědic, Bechyně a Tučap. Poslední kdo mohl zamíchat pořadím byli ženy ze Dvorců A. Nejlépe rozběhnutý útok vypadal, že zamíchá pořadím. Nečekaná chybička na nezapojeném levém proudu však zničila plány změnit pořadí soutěže. Výsledný čas se zastavil až na čase 39,16 sekundy a značil 12. místo. Ženy ze Dvorců A, ale neodjeli s prázdnou. Pravá proudařka (Lucie Nováková) totiž stihla srazit terč v čase 18,33 sekundy. Za to si odvezla trofej za nejlepší proudařku.
Pohár za 1. místo tudíž předal starosta Košic ženám z Chotěmic, které jako jediné tento den dali čas pod 20 sekund. Tím získali dosavadní tabulkové vedení. V zápětí je Nová Včelnice a Dvorce A.

img

Poslední částí dne bylo finále mužů na 2B pro 5 nejrychlejších týmů ze základního kola. Opět se na košické půdě nejvíce zadařilo Chrbonínu A, kterým padl čas 15,59 sekundy. Na druhém místě stanul Mirošov s časem 16,39 sekundy. Zahanbit se nedali ani domácí a s časem 18,06 sekundy obsadilo košické áčko 3. finálové místo. Žďáru se kvůli chybě na pravém proudu útok nevyvedl a Tučapy se vzdali boje ve finále.

Další příležitost získat nějaké body do tabulky budou mít družstva na 5. soutěži THL v Kamenici nad Lipou. Soutěž se koná tuto sobotu 20. června od 20.00 hodin. Půjde o první letošní noční souboj na jiném povrchu, tedy na dlažebních kostkách tamního náměstí. Tímto Vás srdečně zveme a nechme se překvapit, jak to všechno tentokrát dopadne.